Blog
Nic na siłę
letni
1 obserwujący 91 notek 40653 odsłony
letni, 19 czerwca 2017 r.

Natrętne reklamy

146 0 0 A A A

Będziecie mi zazdrościć, ale znalazłem się niedawno na spotkaniu kilku wpływowych osób. Znalazłem się tam dość przypadkowo, ale nie wykorzystać okazji i nie porozmawiać z nową elitą Polski – grzech. Co ciekawe, wielu uczestników narzekało na zalewającą ich reklamę. Zaczęło się od profesora Aleksandra Legnickiego. Gdy zajrzałem mu przez ramię do jego laptopa, moim oczom ukazał się taki obrazek:

image

„Wciąż mi coś takiego się wyświetla. Zboczony internet! Fuj” Miałem wrażenie, że profesor zaraz splunie przez lewe ramię, ale w ostatniej chwili się pohamował, bo musiałby opluć stojącą tam posłankę Krystynę Markowicz. Ta znów zbulwersowana była reklamami kursu gotowania, które często widzi gdy korzysta z żodokomunowego i lewackiego FB:

image

„Kozy to rozumiem, ale owce?” – nie kryła oburzenia.

Trzecią osobą w tym towarzystwie był nieznany mi w ogóle mężczyzna, który wyliczał coś sobie na kartce. Gdy spytałem co tam liczy, odpowiedział: „Mam dychę za tweeta, no chyba że jest dobry, to nawet sto złotych zgarnę. No i nie mogę się doliczyć jednej stówki. A ostatnio puściłem jednego. Musiał być dobry, bo cały internet o nim huczy, więc się należy...” Zajrzał do poczty na swoim smartfonie, a tam przy logowaniu wyskoczyło:

image

Przy czytaniu kolejnego mejla, zaklął szpetnie (ale nie po francusku) i westchnął „Tak fajny tweet i nie zapłacą!”.

Pogadaliśmy sobie jeszcze jakiś czas. Z żalem opuszczałem to zacne towarzystwo. Gdy sobie wracałem do domu rozmyślałem nad algorytmami doboru reklam w przeglądanych stronach internetowych. „Jak to dobrze, że zainstalowałem sobie Adblocka, bo mógłbym się dowiedzieć o sobie naprawdę przykrych rzeczy”.

* * *

Uwaga: notka political fiction.

Opublikowano: 19.06.2017 20:39. Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 20:57.
Autor: letni
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "...szkoda, że nie powiedział tego wprost, bo ja nie tylko nie skojarzyłam go z jakimś...
  • Przynajmniej jest konsekwentny: Jak w 2011 roku wypiął się na GW i nie chciał mieć nic...
  • " w którym kościele...:))))" Też się uśmiałem do łez: "brudasy", "asfalty", "żółtki"....

Tagi

Tematy w dziale Rozmaitości